top of page
Gülbaba Records - Transparent.png

katalog

CanOmerUygan_Netam_CaveII_Artwork.jpg

Artist: Can Ömer Uygan, Netam

Album: Cave II (Live)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 14.07.2023

 

Kam ve Gevende gruplarının kurucularından Can Ömer Uygan’ın, farklı müzisyenlerle bir araya gelerek gerçekleştirdiği müzikal deney projesi Land of Session’ın ekim ayında yayınlanacak “Land of Session: Live at Müze Gazhane” isimli ilk albümü, Uygan’ın Netam’la birlikte verdiği konser kayıtlarından oluşuyor. 


Can Ömer Uygan’ın, trompetle derin ilişkisini ve müzikal ozanlığını, elektronik müziği canlı olarak icra edebilen Netam’ın, kalıpların dışına çıkan müziğiyle harmanlayan albümdeki tüm parçalar, doğaçlama-elektronik bir müzikal deneyim sunuyor.

Albümden ikinci tekli “Cave II” Gülbaba Records etiketiyle şimdi yayında!

Cover.jpg

Artist: Altın Gün

Album: Kalk Gidelim / Su Sızıyor (Remixes)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 11.07.2023

 

Altın Gün’ün son albümü Aşk’tan "Kalk Gidelim" ve "Su Sızıyor" parçalarının remixlerini içeren yeni single, Gülbaba Records etiketiyle yayında!

 

Anadolu saykedelik müziğinin dünya çapında temsilcilerinden Altın Gün’ün beşinci albümü "Aşk", şimdiden yılın en iyi albümlerinden biri ilan edildi. Grup, şimdi de yaza özel iki şarkılık bir remix single yayınladı. Single’da yer alan iki parça da, Altın Gün’ün yetenekli üyeleri Jasper Verhulst (bas) ve Chris Bruining'in (vurmalı çalgılar) tarafından remixlendi. Cumbia esintili “Kalk Gidelim” remix’i ile digidub tarzında remixlenmiş “Su Sızıyor”, yazın tadını keyifle çıkarmanızı sağlayacak!

 • Youtube
 • Youtube
Diva Yorgun Artwork.jpg

Artist: Melike Şahin

Album: Diva Yorgun

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 16.06.2023

 

Aralıksız üretimine devam eden ve 2. albümünün hazırlıklarına başladığını müjdeleyen Melike Şahin, bu kez söz ve bestesi Mabel Matiz’e ait olan Diva Yorgun parçasını yayınladı. 

 

Matiz'in Şahin'e düğün hediyesi olan "Diva Yorgun" iki farklı versiyonla dinleyiciyle buluştu. İlk versiyonda Yeşilçam gazinolarına göz kırpan nostaljik rüzgârlar eserken, ikinci versiyonda melankolik bir divanın hazin yakarışlarına kulak veriyoruz. İki versiyonun da düzenlemesi Zafer Tunç Resuloğlu'na ait. 

 

Diva Yorgun'un klibini ise Sinan Tuncay yönetti. Aksaray'da bir düğün salonunda çekilen klipte sanatçıya, aralarında yakın arkadaşlarının da bulunduğu 35 kişi eşlik etti. Videoda, Melike Şahin’i rengarenk, nostaljik ve ışıltılı bir gazinoda şarkı söylerken izliyoruz; aynı zamanda bir divanın kariyer yolculuğunu, sahnede devleşmeden önce geçtiği aşamaları  görüyoruz. 

 

Kllipte Melike Şahin’in giydiği siyah elbise, Emel Sayın’a ait! Ayrıca divayı izlemeye gelen seyirciler arasında sürpriz isimler de var!

 • Youtube
 • Youtube
Faratuben_Nana_Artwork.jpg

Artist: FARATUBEN

Album: Nana

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 09.06.2023

 

Malili-Danimarkalı grup Faratuben’in “Changement” isimli yeni albümünün ilk single’ı “Nana” yayında!

Mali’nin gizli cevheri olan bobo müziği, 2000'li yılların başında, Bamako'daki küçük kulüplerde çalınmaya başlanmış. FARATUBEN’in yeniden icat ettiği ve kendine has dokunuşlarla şekillendirdiği bu tarz, Bamako'da hızla yayılmakta. Synthler ve kulüp ritimleriyle dolu müzik, bu milenyuma ait ancak hâlâ Bobo köylerinin geleneklerine dayanıyor.

 • Youtube
OhVoyage_Raks_Artwork.png

Artist: Oh Voyage

Album: Raks

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 02.06.2023

 

Oh Voyage ikilisinin ilk single’ı Raks, Gülbaba Records etiketiyle yayında! 

 

Raks, dinleyicileri şamanik bir gece yolculuğuna çıkaran büyüleyici bir acid house şarkısı. İlk anlarından itibaren dinleyenleri hareket etmeye davet eden şarkı, ilerleyen dakikalarında, tribal perküsyonlar ve yaratıcı prodüktör dokunuşlarının yarattığı karanlık renkler çıkarıyor karşınıza. Şarkı boyunca doğu enstrümanları, sık sık elektronik ve robotik seslerle bir araya geliyor; ve Raks’ın bulaşıcı melodisi, şarkı bittiğinde de aklınızda yer etmeye devam ediyor.

 

Bırakın Raks’ın ritmi ve hipnotik melodileri, sizi unutamayacağınız bir ses yolculuğuna çıkarsın.

 • Youtube
Ikaru_CihangirCınar_Alem_Artwork.png

Artist: Ikaru

Album: Alem (Cihangir Çınar Rework)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 26.05.2023

 

Ikaru’nun, Monolith albümünün sevilen parçalarından “Alem”, Cihangir Çınar’ın yeniden düzenlemesiyle 26 Mayıs’ta Gülbaba Records etiketiyle dinleyicisiyle buluşuyor!
Indie / Electronica sentezi parçanın içinde lo-fi esintileri de duymak mümkün. Cihangir Çınar, güçlü groove’u ve hipnotik atmosferiyle ilk saniyesinden itibaren yoğun hisler uyandıran “Alem”i “Yer ve gök arasındaki deliliğin, yana yana aşkın, biriken hiçliğin ve özgürlüğün hikâyesi” olarak tanımlıyor.

 • Youtube
1st Single Cover2.jpg

Artist: Can Ömer Uygan, Netam

Album: Günaydın (Live)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 19.05.2023

 

Land of Session, Kam ve Gevende gruplarının kurucularından Can Ömer Uygan’ın, farklı müzisyenlerle bir araya gelerek gerçekleştirdiği bir müzikal deney projesi.

 

Proje kapsamında yayınlanacak “Land of Session: Live at Müze Gazhane” isimli ilk albüm, Uygan’ın Netam’la birlikte verdiği konser kayıtlarından oluşuyor. Albüm, Can Ömer Uygan’ın, trompetle derin ilişkisini ve melodik ozanlığını, elektronik müziği canlı olarak icra edebilen Netam’ın, kalıplaşmış türlerin dışında bir müzik üretmesini sağlayan yaklaşımıyla harmanlıyor. İkili, kendilerine has bakış açılarıyla birbirlerinin müziklerini yeniden yorumluyor; belli temalar etrafında hareket eden, -kendi tanımlarıyla- “doğaçlama-elektronik” bir müzikal deney ortaya koyuyorlar.

 

Albümden ilk tekli “Günaydın”, Gülbaba Records etiketiyle yayında!

 • Youtube
AltinGun_DoktorCivanim_Artwork (2).jpg

Artist: Altın Gün

Album: Doktor Civanım

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 17.05.2023

 

Altın Gün’ün 5. ve şimdiden efsaneleşen albümü “Aşk”ın finalinde yer alan “Doktor Civanım” parçası, ışıl ışıl bir disko topunu andırıyor!

Şarkıya, İstanbul’da bir de video çekildi. Pandeminin ardından, doktorları minnetle anma ihtiyacı hisseden grubun tüm üyelerini gördüğümüz video, “civan” kelimesinin anlamına yaraşır bir doktoru konu alıyor.

 • Youtube
ArtworkSON.jpg

Artist: Melike Şahin

Album: Pençe

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 14.04.2023

 

Büyük beğeni toplayan ilk albümü Merhem ve hemen ardından paylaştığı düet ve canlı konser albümleriyle dinleyicisinin gönlünde taht kuran Melike Şahin, 2 yıl aradan sonra ilk defa bir single paylaştı.
 
Pençe'nin sözleri her zamanki gibi Şahin'in kaleminden. Sanatçının, aynı zamanda orkestrasında da beraber çalıştığı müzisyen Zafer Tunç Resuloğlu ile beraber besteledikleri eserin prodüktör koltuğunda da Resuloğlu oturuyor. Şarkının yardımcı prodüktörü ise, Melike Şahin’in Nasır ve Hepsi Geçti gibi çok sevilen şarkılarında da beraber çalıştığı Sabi Saltiel.
 
Sanatçı, aynı zamanda, uzun bir aranın ardından Pençe'nin klibi için kamera karşısına geçti. Nazlı Elif Durlu'nun yönettiği klipte, Şahin'e Hakan Emre Ünal eşlik ediyor.
 
Toksik ilişkisini sonlandırıp, hayatının iplerini yeniden kendi ellerine alan bir kadının hikâyesinin anlatıldığı şarkıda, güçlü bir altyapı üzerinde Melike Şahin'in efsunlu vokalini dinliyoruz. Pençe aynı zamanda Melike Şahin'in ikinci albümünün hazırlıklarına başladığının da müjdecisi!

 • Youtube
DilhanSesen_KumdanInsaPutlarla_Artwork.jpg

Artist: Dilhan Şeşen

Album: Kumdan İnşa Putlarla

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 14.04.2023

 

Dilhan’ın söylediğine göre albümde “canlılık” hissi ekipçe korumak istedikleri bir öğe olmuş. Sinematografiye önem verdiğini vurgulayan Dilhan, albümü yer yer dalgalı yer yer bir çarşaf durgunluğunda olan bir okyanusa benzettiğini söylüyor ve ekipçe kendilerini bir zamansal olguya sıkıştırma zorunluluğu hissetmediklerinden dolayı mutlu olduklarını ekliyor.
 

Albümün prodüktörlüğünü Kaan Ceylani üstlenmiş. Yardımcı prodüktörler ise Barış Ergün ve Cihan Reşit Köse. Albümün düzenlemelerini hep beraber yapan ekibe, davullarda Berke Köymen ve albümün ismini taşıyan “Kumdan İnşa Putlarla” parçasında, divanıyla, Bahadır Kartal eşlik etmiş. Ses tasarımına önem veren ekip bu koltuğu Barış Ergün’e teslim etmiş, mastering için de daha önce çalıştıkları Marcin Bocinski ile çalışmışlar. Albümün atmos uyarlamasını ise SonicArt stüdyolarından Deniz Ünsal üstlenmiş. Hayli kolektif bir albüm süreci geçirdiklerini söyleyebiliriz.
 

‘’Hergele’’ isimli 7 dk süren parça ile açılan albüm, bizi yer yer alternatif rock, yer yer indie pop sularında gezintiye çıkarıyor. Avangart elektronik öğelerin de kullanıldığı albümün kapanışını, Dilhan’a gitar ve yaylıların eşlik ettiği dupduru bir parça olan ‘’Aklımın En Ortasına Kurdun Bir Yuva’’ yapıyor. Şimdiden herkese iyi yolculuklar! 
 

Altın Gün_Rakıya Su Katamam_Artwork-min.jpg

Artist: Altın Gün

Album: Aşk

Format: LP, CD, Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 31.03.2023

 

Altın Gün'ün yıllar sonra gelen 5. Albümü “AŞK”, 31 Mart’ta yayınlandı. Türkiye’de Gülbaba Records etiketiyle plak ve CD olarak satışa sunulan albüm, 70'lerin Anadolu folk-rock müziğine coşkulu bir dönüşün izlerini taşıyor. “AŞK”, Amsterdam merkezli altılının dillere destan canlı performanslarındaki bulaşıcı enerjiyi yaymakla kalmıyor; grubun Türk saykedelik groove pop, bilim kurgu disko ve hülyalı asit folk türlerinde gezinen çığır açıcı sonik paletini bir adım daha öteye taşıyor. 

 

Altın Gün’ün yeni albümünde sizi ilk yakalayan şey enerjisi oluyor! Kullanılan klasik ekipmanlardan, kayıt tekniklerine kadar, her bir detaya atfedilen önem, albüme böylesi sıcak ve davetkâr bir hava katmış. Ancak her şeyin ötesinde, bu sound’da, gerçek bir mekânda ve zamanda yeniden bir araya gelerek müzik yapan arkadaşların coşkusunu buluyorsunuz.

 

“AŞK” albümünde yer alan şarkıların tamamı, geleneksel Türk halk müziği ezgilerinin Altın Gün tarafından yeniden düzenlenmesiyle çıkmış ortaya. “AŞK”ı dinledikçe, bu eski şarkıların nasıl da sonsuza dek kulaklarda tınlamaya devam edeceğini ve her daim yeniden yorumlanmaya uygun olduğunu anlıyoruz.

Artist: Melike Şahin

Album: Harbiye 2022 (Live)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 24.03.2023

 

Melike Şahin, 2 ve 6 Eylül 2022 tarihlerinde, Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda art arda verdiği ve biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen konserlerde, kendisini dinlemeye gelenleri mest etmişti. Diva Bebe, her iki gecede de hayranlarına hem ilk albümü Merhem’den, hem artık güçlü sesi ve duru yorumuyla özdeşleşen cover parçalardan, hem de müzisyen dostlarıyla yaptığı düetlerden oluşan bir repertuarla, unutulmaz anlar yaşatmıştı. 2 Eylül’deki konserinde seslendirdiği Dön Ne Olur performansının videosu, haftalarca YouTube’un müzik trendlerinde 1 numarada kaldı. Bu iki harika konserden kayıtlarla, Dön Ne Olur’un yanı sıra, dillere destan Bedelini Ödedim ve sanatçının Ah! Kosmos ile iş birliğinin ürünü Miras’tan oluşan ve merakla beklenen “Harbiye 2022” başlıklı maxi single, 24 Mart’ta Gülbaba Records etiketiyle yayınlandı.

 

Artist: Dilhan Şeşen

Album: Ay Kuşlar

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 24.03.2023

 

Dilhan Şeşen,  14 Nisan’da Gülbaba Records etiketiyle yayınlanacak yeni albümünden ikinci tekli “Ay Kuşlar” ile karşımızda. Şarkının prodüktörlüğünü Cihan Reşit Köse, yardımcı prodüktörlüğünü Kaan Ceylani ile Barış Ergün üstlendi; davullarda ise Berke Köymen var. Melankolik bir şarkı olarak tanımlanabilecek “Ay Kuşlar”, bu melankoliyi enerjik bir biçimde ortaya koyuyor. Retro tınlayan bas gitarlar ve davullara, modern bir vokal eşlik ediyor. Sadeliğiyle, albümdeki diğer parçalardan ayrışan “Ay Kuşlar”, tıpkı bu yeni albümün ilk teklisi “Onca Şeye Koş” gibi, dinleyiciyi kendine çekiyor.

OncaSeyeKos_Single_Cover_6000x6000.jpg

Artist: Dilhan Şeşen

Album: Onca Şeye Koş

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 27.01.2023

 

"Onca Şeye Koş", başlarda akustik davul ve gitarlarla dinleyiciyi kendine çekerken, sıcak Rock tınılarına sahip. Şaşırtmaktan geri kalmayan “Onca Şeye Koş”, elektronik seslerle sinematik bir atmosfer yaratıyor. Dilhan’ın modern vokalleri ise bu özgün melodilere ayrı bir ruh katıyor. “Onca Şeye Koş”u dinlemeye başladığımızda parçanın epik girişinden anlıyoruz ki konserlerde de farklı bir atmoster bizi bekliyor.

MELIKESAHIN_KUTIMAN_ELLERINHANI-VHIRES.jpg

Artist: Melike Şahin & Kutiman

Album: Ellerin Hani?

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 13.01.2023

 

Melike Şahin, Tel-Avivli enstrüman ustası Kutiman’la üçüncü kez işbirliği yaptı ve ortaya duygu yüklü ve coşkulu parça “Ellerin Hani?" çıktı. Zamana meydan okuyan bir melodiye ve düzenlemeye sahip parçada, Melike Şahin’in yumuşak ama güçlü vokaline, Kutiman'ın imzası niteliğindeki nostaljik klavyeler ve hipnotize edici tınılar eşlik ediyor.

MS_3000x3000.jpg

Artist: Melike Şahin

Album: Merhem (Remixes)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 09.12.2022

 

Melike Şahin’in ilk solo albümü Merhem’den; Öpmem Lazım, Samatya’da İlk Rakı, Uykumun Boynunu Bükme, Sardunya’nın Kırmızısı ve Nasır parçalarına, Emre Malikler, Levni, Baker Aaron, Stiver Rework (Emre Malikler’in bir diğer projesi) gibi sanatçıların yaptığı remixlerden oluşuyor. 

kahadirbartal_Humanoid Lizard_Artwork.jpg

Artist: kahadirbartal

Album: Humanoid Lizard

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 25.11.2022

 

Kahadırbartal’ın, etnik ve elektronik öğeleri bir bütünlük içinde harmanlayan yeni EP’si “Humanoid Lizard”, 25 Kasım’da yayınlandı. Müzisyen, EP’sinde kullandığı synth sound’lar ve onlara eşlik eden gitarıyla, dinleyicisini kış günlerinde Ege kıyılarına ve sürpriz bir partiye davet ediyor.

Hanao_Muren Dub_Artwork .jpg

Artist: Hanao

Album: Müren Dub

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 18.11.2022

Parçayı hazırlarken yapboz misali bir yaklaşım sergileyen Hanao, Müren Dub’ta parçanın duygusundan ziyade içinde kullanılan enstrüman ve elementleri teknik olarak göz onunda bulundurarak dinleyicisine sunuyor. Müren Dub, müzisyenin daha önce yayınladığı Frigdub albümünün devamı niteliğinde bir proje. 

Altin Gun_Leylim Ley_Artwork.jpg

Artist: Altın Gün

Album: Leylim Ley

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 27.10.2022

 

Türk saykedelik müziğini dünyanın her yerinden dinleyicilerle buluşturan Altın Gün’ün eşsiz yorumuyla Leylim Ley, klasik bir kayıp, aşk ve sürgün şarkısı. Sabahattin Ali’nin "Ses" (1937) adlı kısa öyküsünde yer alan bir şiir olan Leylim Ley’in bestesi, Zülfü Livaneli’ye ait. Şarkı, geçmişten günümüze o kadar farklı kesimden insan tarafından benimsendi ki, bugüne kadarki en bilinen Türkçe şarkılardan biri haline geldi.

UmutAdan_GonulTarlasi_Artwork.jpg

Artist: Umut Adan

Album: Gönül Tarlası

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 30.09.2022

 

Umut Adan, Ekim'de başlayacak Avrupa Turnesinin öncesinde yeni parçası ‘’Gönül Tarlası’’ ile dinleyicisinin huzuruna çıkıyor. Parça, Anadolu’nun ruhani dünyasını, saykedeli geleneğinin buğulu ve buhranlı enerjisiyle bir araya getiriyor. Bununla birlikte parça, hayata ve ilk gün aşkına teslimiyetin itiraflarını melodilere yansıtıyor.

Melike Şahin_Nasır_Emre Malikler 1985 Remix_Artwork.jpg

Artist: Melike Şahin & Emre Malikler

Album: Nasır (Emre Malikler 1985 Remix)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 23.09.2022

 

Melike Şahin’in geçtiğimiz senelerde çıkan hit olan Nasır teklisi, Emre Malikler’in yeniden yorumlanmış versiyonuyla 23 Eylül’de dijital müzik servislerindeki yerini alacak.  Emre Malikler, 1985 yılında çıkan A- ha’nın Take On Me parçasının günümüzde pek çok yeni şarkıya ilham olmasından dolayı Nasır’a da bu çerçeve içinde yaklaşıp bu şekilde yorumlamayı tercih etmiş.

Melike_Artwork.jpg

Artist: Melike Şahin & Baker Aaron

Album: Öpmem Lazım (Baker Aaron Remix)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 22.07.2022

 

Melike Şahin'in "Öpmem Lazım" şarkısını, organik sesler ve enstrümanlar kullanarak afro beat tarzında yeniden yorumlayan Baker Aaron, şarkının daha hareketli ve dans edilebilir bir versiyonunu yarattı. Parçanın orijinalindeki ritimlere ve Melike Şahin'in güçlü vokaline sadık kalınarak, yaz aylarının ruhuna uygun bir yorum katan "Öpmem Lazım (Baker Aaron Remix)", 22 Temmuz'da dijital müzik platformlarındaki yerini aldı. 

Reyhani_Artwork.jpg

Artist: Yasak Helva

Album: Reyhani

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 24.06.2022

 

Reyhani, ismini reyhan çiçeğinden alan, Mardin yöresine ait, iki kişinin karşılıklı oynadığı bir dans türü. Bu dansın, yine aynı yöreye ait müziği, Yasak Helva tarafından farklı müzikal tavırların sosuna batırılıp çıkarıldı. Düzenlemesi Hakan Görkem Bıyık'a ait olan Reyhani yorumunda grup, her zaman kullandıkları elektro cümbüşün haricinde, bu sefer Mardin'de çokça kullanılan 6 telli akustik cümbüş ile açılışı yapıyor. Sonrası yine, Yasak Helva'nın bildiğimiz "bir melodiye dünyayı gezdirme" yaklaşımıyla devam ediyor. 

Kapak görseli Batuhan Çetin imzası taşıyan Reyhani, karşılıklı uyuma dayalı bir dans müziğinin, yöresinden havalanıp farklı müziklerle de uyum içinde dans edebilmesi hevesini taşıyor.
 

Kahadır Bartal - Albüm Kapağı.jpg

Artist: kahadirbartal

Album: Digital Jungle

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 17.06.2022

 

Doğanın parçası olmamıza rağmen insanlar doğaya her an zalimce davranıyor. Tüketiyor ve tükeniyoruz. kahadirbartal bunun farkına varmak için biraz olsun tükettiklerimizi işaret ettiği Digital Jungle albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Müzisyen, albümü hazırlarken insanların doğayı harap ederken kullandığı yolların seslerini sentezlemiş ve bu albümdeki şarkıları nesli tükenen-tükenmekte olan kuşlara adamış. Aynı zamanda 2020’de kayıtları başlayan albüm müzisyenin uzunca bir süre karavanla gezerken gezdiği yerlerden aldığı  doğa ve kentsel sesi de içermekte.

unnamed copy 2.png

Artist: Ikaru

Album: Incunabula (Eve Biōn Remix)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 13.05.2022

 

'Ikaru'nun Monolith albümünden teklisi Incunabula; ses efektleri, merak uyandıran ambient unsurlar, detaylı işlenmiş ve kolayca ayırt edilmekten uzaklaştırılmış vokal seslerinin mevcut olduğu bir parça. Tekliyi 2020 yılında Observing The Beautiful Forms isimli albümüyle hızlı bir çıkış yakalayan Eve Biōn, orijinal kaydın içerisinden seçtiği elementler ve kendi özlerinden katmanlarla trip-hop ve electronica ekseninde yorumladı. Ortaya koydukları sonuç ile büyük heyecan uyandıran ikili, bizleri 10 Haziran’da yayınlanacak Ikaru - Monolith (Remixed) albümü öncesi büyülü bir dinleme döngüsüne davet ediyor.

unnamed.jpg

Artist: kahadirbartal

Album: Grus Grus

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 06.05.2022

 

kahadirbartal’in albümünden yayınlamaya hazırlandığı ikinci teklisi Grus Grus, ismini kültürümüzde çokça bahsedilen ve hayranlık duyulan bir tür olan Turna kuşundan almakta. Parçada kahadirbartal, bu kuşun miras sayılabilecek türden şeyleri bile konfor arayışının üstüne koymadığını hatta bu şeyleri yok etmeyi bile göze aldığını sert bir dille anlatıyor. Müzisyen aynı zamanda parçada kullandığı arpej synth sesleri ve büyük yapıların inşaat sesleri ile turna kuşunun ve kültürün yok oluşunu anlatıyor. 

unnamed copy.png

Artist: Nusaibin

Album: Çember

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 29.04.2022

 

Çember, karanlık ve melodik bir yapıya sahip. Grubun daha önceki parçalarında da didgeridoo enstrümanını çalan Koray Tarhan'ın yazdığı ve kendi sesiyle de yer aldığı sözleriyle 'Hangi çemberin neresindesin?' diye soran parça, sizi karanlık atmosferine çekerken dans ettirmeyi başarıyor. 

kam_kanute.png

Artist: KAM

Album: Kanute

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 22.04.2022

 

Kam’ın 3. teklisi Kanute, 22 Nisanda Gülbaba Records etiketiyle tüm dijital mecralarda yerini aldı! Kendi ev stüdyolarında kaydettikleri Kuz EP’sini tamamlayan olan parça, karanlıktan aydınlığa açılan bir hikayeyi anlatıyor.

Single+Cover+•+Ode+to+Being+Idle+•+Ozan+Tekin.jpeg

Artist: Ozan Tekin

Album: Ode to Being Idle

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 22.04.2022

 

Ode to Being Idle; müzisyenin, geriye baktıkça çocuk olmanın meşru tembelliğini ve kaygısızlığını daha çok anladığı içinden çocukluğuna bakabildiği bir pencere gibi. Ozan Tekin, müziğinde bunu bir yetişkin olarak çok güzel ve imkansız buluşunu yansıtmakta. Ode to Being Idle, 22 Nisan’da Gülbaba Records etiketiyle dijital müzik servislerindeki yerini aldı. 

monolith_emingokremix.png

Artist: Ikaru feat. Barış Demirel 

Album: Monolith (Emin Gök Remix)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 15.04.2022

 

Son dönemin dikkat çeken elektronik müzik ikilisi Ikaru’nun trompet sanatçısı Barış Demirel ile bestelediği ettiği Monolith, Emin Gök’ün ses evreninde yeniden hayat buldu. Indie dance, Ethiophian jazz gibi türlerden beslenerek üretimlerini sürdüren ve kariyerinde önemli başarılar yakalayan Emin’in Monolith yorumu bu kökleri kendine has tribal bir dille yansıtırken deneyselliği ve yeni sesleri ustaca kullanmayı da ihmal etmiyor. Grubun çıkış albümünde yer alan ve albüme de adını vermiş olan Monolith, 15 Nisan’da tüm dijital platformlarda yayınlanan remix çalışmasıyla 10 Haziran’da yayınlanacak olan 10 parçalık Ikaru - Monolith (Remixed) albümünün haberini yüksek bir sesle veriyor ve hepimizi dansa davet ediyor.

ARTWORK.jpeg

Artist: GOSS

Album: Gitmek İçin Çok Erken

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 15.04.2022

 

Gözde Oktaş ve Serkan Serter'den oluşan synth pop ikilisi GOSS, Deniz Tekin'le birlikte kaydettikleri İZ parçasının ardından yeni teklilerini yayınlamaya hazırlanıyor. 15 Nisan'da yayınlanacak olan “Gitmek İçin Çok Erken”, kalbini açmak ile yara almamak için kaçmak arasında kalan bir insanın duygusal ikilemini anlatıyor. Değişen duygu durumlarını anlatan iniş ve çıkışlara, dikkat çekici synth ve piyano melodileri ile duygusal gitarlar eşlik ediyor.

''Gitmek İçin Çok Erken'' 15 Nisan'da Gülbaba Records etiketiyle yayınlandı!

Kahadır+Bartal+-+Albüm+Kapağı.jpeg

Artist: kahadirbartal

Album: Puffinus

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 08.04.2022

 

kahadirbartal, yayınlamaya hazırlandığı yeni albümünden ilk teklisi Puffinus ile karşımızda. Puffinus, ismini boğazlarımızı sık sık kullanan Yelkovan kuşundan almakta. 

Yelkovan kuşu Puffinus, müzisyene hem zaman kavramını hem de zamanı geçerken tutamadığımızı hatırlatıyor. Bu nedendir ki albümdeki diğer parçalar da isimlerini çeşitli kuşlardan almakta

Şehrin telaşı ve sıkışıklığını da anlatmak istediği bu şarkıda kahadirbartal, başımızı kaldırıp yukarıya bakamadığımızı hatırlatmak istiyor. kahadirbartal Puffinus’ta hem yok olmayı hem de var olmayı, tekrar eden bir dille anlatmaya çalışıyor. 

Puffinus, 8 Nisan'da Gülbaba Records etiketiyle dijital müzik servislerinde yayınlandı!  

melikeşahin_ahkosmos_miras_artwork.png

Artist: Melike Şahin & Ah! Kosmos

Album: Miras

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 01.04.2022

 

Melike Şahin ve Ah! Kosmos'un "Ukde"den sonra ikinci ortak çalışmaları "Miras". Şarkı karanlık bir döngüden sağ çıkabilmenin melankolik bir kutlaması. Bir yenilgiyle daha barışmakla ilgili. Sözleri Melike Şahin'e, prodüksiyonu Ah! Kosmos'a ait olan şarkıyı Ah! Kosmos, Melike Şahin ve Övünç Dan beraber besteledi.

''Miras'' 01 Nisan'da Gülbaba Records etiketiyle yayınlandı!

Yasak Helva_EasternJourney_Artwork.jpg

Artist: Yasak Helva ft. Gürkan Özkan

Album: Eastern Journey

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 18.03.2022

 


Eastern Journey, ülkemizde ismiyle bilinmeyen ama melodisiyle hemen herkesin hayatında yeri olan bir parça. Indian pop, euro disco ve disco türlerinin öncülerinden kabul edilen Biddu Appaiah'a ait olan Eastern Journey, sanatçının Biddu Orchestra projesiyle yaklaşık 50 yıl önce müzik dünyasıyla tanıştı. Eastern Journey'in ülkemizin hafızasına kazınması ise, Kemal Sunal'ın oynadığı ''İyi Aile Çocuğu'' filminde ve Levent Kırca&Oya Başar'ın kült komedi programı ''Olacak O Kadar''da kullanılması sayesinde oldu. Duyulduğu anda herkesi tebessüm ettiren "o meşhur melodi"nin isminin bilinmemesi ise parçayı Türkiye'de farklı boyutta bir fenomen haline getirdi.

Yasak Helva, onlarca yıldır hafızalarımızda olan bu melodiye karşı boş kalmadı ve tabla üstadı Gürkan Özkan ile bir araya gelerek parçaya kendi aromasını kattı. Meşhur ama meçhul Eastern Journey, grubun elinde Halai Lama'ya dönüştü. 

Eastern Journey, 18 Mart’ta Gülbaba Records etiketiyle dijital müzik servislerinde yayında!     

unnamed-1.png

Artist: Birkan Nasuhoğlu

Album: ne çok şey birikti içimde

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 11.03.2022

 

Birkan Nasuhoğlu'nun ilk solo albümü "ne çok şey birikti içimde" söz ve müziği sanatçıya ait 6 yeni parça ve albümden dinlediğimiz ilk single olan Yollar Bitmez'in elektrikli versiyonundan oluşuyor.

 

Albümün odak parçası olan Bir Masaldık Sadece; beklenmedik anda yaşanan, karşı konmaya çalışılsa da başarılamayan ve kabullenilen bir aşkın hikayesini anlatıyor. 

Yedinci Ev grubunun vokali ve aynı zamanda tüm parçalarının söz ve bestecisi olan müzisyenin ilk solo albümü ''ne çok şey birikti içimde'' 11 Mart’ta Gülbaba Records etiketiyle yayınlandı!

unnamed.png

Artist: Ozan Tekin

Album: Anarya II

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 04.03.2022

 

Anarya projesinde geriye doğru bir göç hikayesiyle dinleyicilerinin karşısına çıkan Ozan Tekin, Anarya I ile Almanya’da başlayan geriye doğru yolculuğunun rotasını Anarya II’de ise İstanbul’a çeviriyor ve geçmişte uzun yıllar yaşamış olduğu şehrin belleğindeki halini tekrar ziyaret ediyor. Çağdaş klasik, caz ve ambient müzik üzerine oluşturduğu projeksiyonlarını kendine has bir üslupla hayata geçiren Ozan Tekin’in Anarya II EP’si, 4 Mart’ta dijital müzik servislerinde Gülbaba Records etiketiyle yerini aldı. 

Melile_Merhe_Live.jpg

Artist: Melike Şahin

Album: Merhem: İlk Konserler (Live)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 25.02.2022

 

Melike Şahin, ilk solo albümü Merhem'in birinci yaşını bir live albüm eşliğinde kutluyor. Sanatçının Türkiye ve Avrupa'yı kapsayan "Merhem" turnesi kapsamında, ülkemizin en önemli sahnelerinden Harbiye Açık Hava Tiyatrosu, Bostancı Gösteri Merkezi ve Zorlu PSM'de verdiği ilk konserlerden derlediği seçki 25 Şubat'ta dinleyicilerin beğenisine sunuldu. Merhem: İlk Konserler adlı bu yeni "live" albüm, sanatçının çok sevilen parçalarının yanı sıra şimdiden dinleyici favorilerinden olmayı başarmış bir "Firuze" cover'ı içeriyor.

goss_feat_deniztekin.png

Artist: GOSS feat. Deniz Tekin 

Album: İZ

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 18.02.2022

 


GOSS ve Deniz Tekin’in ortak çalışması olan “İZ”, içine sıkıştığımız modern dünyada karşıt iki gücün hikayesini, insan doğasına ait olumsuz duygulara dokunarak işliyor. Agresif gitar tonları, cüretkâr sözler ve karanlık synth melodileri ile beslenen parçada öfke ile korku duyguları hikayedeki dualitenin ana aksını oluşturuyor. GOSS ve Deniz Tekin’in, parça boyunca üzerinde gezindiği hisler, sanatçı Burcu Dayanıklı’nın yaptığı illüstrasyonlarla görsel dünyaya da taşınıyor. 

GOSS ve Deniz Tekin iş birliğinden çıkan ''İZ'', 18 Şubat'ta Gülbaba Records etiketiyle dijital müzik servislerindeki yerini aldı!

YokSaydın_Artwork.png

Artist: Yedinci Ev

Album: Yok Saydın

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 11.02.2022

 

Ayrılığın sevdaya dahil olup olmadığını sorgulayan Yedinci Ev’in yeni teklisi ‘’Yok Saydın’’, bunu henüz kabullenemeyen birinin hikayesi anlatıyor. Giden sevgiliye ve yaşattığı kalp sızısına edilen bir sitemi “Geri dönmeni mi bekleyeyim, yoksa gidişini kabul mü edeyim?” sözleri ile sorguluyor.

Yedinci Ev'in yeni teklisi ''Yok Saydın'' Gülbaba Records etiketiyle 11 Şubat tarihinde dijital platformlardaki yerini aldı.

Nusaibin_Kopuz.png

Artist: Nusaibin 

Album: Kopuz

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 11.02.2022

 

Nusaibin, farklı topraklarda olmasından ötürü bir süredir ayrı kalmasına rağmen kendi müziklerini üretmeye devam ediyor. İkili şimdi de Kopuz adlı yeni teklisiyle 11 Şubat’ta Gülbaba Records etiketiyle dinleyicisiyle buluştu. Parça adını, parçanın temasını oluşturmasından ötürü, Erkan Oğur’un kullandığı aynı zamanda oğur sazı olarak da bilinen Kopuz’dan almıştır. 

Gül_Artwork.jpeg

Artist: Birkan Nasuhoğlu

Album: Gül

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 28.01.2022

 

Birkan Nasuhoğlu’nun en sevilen parçalarından biri olan Diken’e cevaben yazdığı Gül, 28 Ocak itibariyle tüm dijital müzik servislerinde yerini aldı. Gül; diken, bülbül ve gül arasındaki ilişkiyi, divan edebiyatında aşığı sembolize eden bülbülün ağzından anlatıyor. İmkansız aşkına ulaşmak için çabalayan, tüm olumsuzluklara rağmen aşkının peşinden gitmeye kararlı 
bülbülün hikayesi Birkan Nasuhoğlu’nun güçlü söz yazarlığı ve vokaliyle birleşiyor. 

KAM_Düğüm_Artwork.jpg

Artist: KAM

Album: Düğüm

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 21.01.2022

 

KAM’ın epik bir marş olarak seslendirdiği yeni teklisi Düğüm, kişinin kendi eliyle ördüğü düğümlerle karşılaşması ve bu düğümlerden avazı çıktığınca kurtulma çabası olarak hikayelenen bir  şarkı. Klavye ve trompetin kirli sololarıyla da, bu başkaldırıyı kulaklarımıza sunuyor. Kendi ev stüdyolarında kaydettikleri parça, Şubatta paylaşmayı planladıkları son tekli ile tamamlanacak olan Kuz isimli EP'lerinin de ikinci teklisi olarak 21 Ocak 2022'de Gülbaba Records etiketiyle yayınlandı. 

Ekran Resmi 2022-01-20 11.26.41.png

Artist: Yedinci Ev

Album: Garanti BBVA ile Sesini Aç (Live)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 14.01.2022

2011 yılında kurulan Yedinci Ev; Anlat Ona, Sevsene Beni ve Sarhoşum gibi milyonlarca dinlemeye ulaşan parçalarının içinde olduğu iki albüm ve Kalbim Seni Arıyor isimli single’larını yayınladıktan sonra, 2018 yılında bir ara verip 2021 yılının başlarında tekrar bir araya geldi. Grup, şimdiden milyonlarca dinlemeye ulaşan Kuzum, Gezegen ve Nereye Kadar parçalarını yayınlayarak ilk günden itibaren sadık ve birbirine bağlı bir dinleyici kitlesi oluşturmayı başardı. Yedinci Ev şimdi ise Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleşen Sesini Aç programına konuk olduğundaki performanslarından oluşan EP’sini 14 Ocak tarihinde Gülbaba Records etiketiyle yayına aldı.

Ekran Resmi 2022-01-20 11.18.07.png

Artist: Ozan Tekin

Album: Troubled Nest

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 07.01.2022

Ozan Tekin’in 65 yaşındaki bir ayağı çukurda duvar piyanosuyla kaydettiği ve üç bölümden oluşan projesi Anarya, geriye doğru bir göç hikayesi. Almanya'da Anarya I ile başlayan yolculuk, Anarya II ile İstanbul'a uzanıyor. Çağdaş klasik, caz ve ambient türlerinde gezinen Troubled Nest; Tekin'in uzun süre yaşadığı İstanbul'u tüm güzelliği ve kaotikliğiyle anlatıyor. Troubled Nest, 7 Ocak’ta Gülbaba Records etiketiyle tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Ekran Resmi 2021-10-07 18.36.22.png

Artist: Stars Like Dust

Album: Home

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 17.12.2021

 

Stars Like Dust yeni ile eskinin, durgunluk ile karmaşanın, kalabalıklar ile yalnızlığın bir arada var olabildiği; kabullenme ile kendini gösteren mutlak bir uyumun var olduğu bir dünyadan hikayeler anlattığı ikinci uzun çaları “Home” ile geri döndü.  Home ayarsız synthler, vokoderli vokaller, teyp ekoya batırılmış gitarlar, satürasyona doymuş davullar, uzun kuyruklu reverbler, biraz Baudelaire, biraz Poe ile yerinden kalkmadan yolculuğa çıkmak isteyenler için. Home albümü, 17 Aralık’ta Gülbaba Records etiketiyle dinleyicisiyle buluştu.

 • Siyah Spotify Simgesi
KAM

Artist: KAM

Album: Tünel

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 10.12.2021

Kendini doğaçlama, saykedelik ve anadolu motiflerinden beslenerek müzik üretmeye adamış olan KAM; 10 Aralık’ta grubun kendi duyusal diliyle, İstanbul'un kaotik evrenini, doğu ile orta asya arasındaki bir geçitten son sürat kulaklar önüne serme çabası olarak tanımladıkları Tünel adlı yeni teklisini Gülbaba Records etiketiyle yayınladı. Tünel, 3 parçadan oluşacak ''Kuz''  EP’sinin müjdesi niteliğinde.

 • Siyah Spotify Simgesi
Birkan - Yollar Bitmez.jpg

Artist: Birkan Nasuhoğlu

Album: Yollar Bitmez

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 12.11.2021

Birkan Nasuhoğlu, 2017 yılında yayınladığı Varsa Yoksa parçasıyla başladığı solo kariyerinde ‘folk’ müziğinden izler taşıyan güçlü şarkı sözleri ve besteleriyle ön plana çıktı. Bi’Fazla, Anlat Ona, Diken gibi milyonlarca dinlenmeye ulaşan parçaların sahibi olan müzisyen; Gökhan Türkmen, Nova Norda, Elçin Orçun, Dilhan Şeşen gibi başarılı müzisyenlerle ortak çalışmalar yayınladı. Nasuhoğlu, şarkı sözlerinde olduğu gibi kayıt sürecinde de müziğinin olabildiğince samimi ve yalın olmasına özen gösteriyor.

 

Üç yıllık bir aradan sonra geçtiğimiz günlerde tekrar bir araya gelerek üç yeni single yayınlayan Yedinci Ev grubunun da vokali ve aynı zamanda tüm parçalarının söz ve bestecisi olan sanatçı, 2022’de yayınlayacağı solo albümünün hazırlıklarını tamamlamak üzere. Albümden dinleyeceğimiz ilk parça Yollar Bitmez, 12 Kasım itibariyle Gülbaba Records etiketiyle tüm dijital müzik servislerinde yayınlandı!

 • Siyah Spotify Simgesi
babazula-deniztekin-single.jpg

Artist: BaBa ZuLa & Deniz Tekin

Album: Kaçın Kurası

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 22.10.2021

 

Kendilerine has yarattıkları evrensel müzik dilini ve çizgilerini bozmadan inşa ettikleri kariyerlerinde 25. yılını geride bırakan BaBa ZuLa ve son yılların en dikkat çekici kadın yorumcularından biri olan Deniz Tekin aynı şarkıda buluştu. Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa’nın geçtiğimiz yıl pandemi kısıtlamaları süresinde hayata geçirdiği 'Bridgestone Studio x Sezen Aksu Şarkıları' projesi için biraraya gelen ekip, Sezen Aksu'nun en sevilen parçalarından biri olan Kaçın Kurası'nı kendi tarzlarında yorumlayarak kaydetti. Kaçın Kurası, Gülbaba Records etiketiyle tüm dijital müzik servislerinde yayında.

 • Siyah Spotify Simgesi
starlikedust.jpg

Artist: Stars Like Dust

Album: Evening Star

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 22.10.2021

Mustafa Yüksel’in solo projesi Stars Like Dust, müzisyenin elektrikli müzikle tanışmasını anlatan bir hikaye. Geleneksel ile modern müziği gitar ve synthesizer aracılığıyla bir araya getirmeyi amaçlayan Stars Like Dust, ilk olarak 2018’de “Voyager 01” uzun çalarını ve 2020’de “Moonlight Project” kısa çalarını yayınladı. Babylon, Dimension Festival International Series, Rooftop Festival gibi çeşitli mekan ve etkinliklerde yer alan Stars Like Dust, şimdi ise ikinci uzunçaları ‘’Home’’ ile müzik serüvenine devam ediyor. Uzunçalarından ilk olarak ‘’Endless Sea’’ teklisini yayınlayan Stars Like Dust’ın ikinci teklisi ‘’Evening Star’’, sözlerini Edgar Allen Poe’nun aynı isimli şiirinden alıyor. Tekli, elektronik ve neo-psychedelic tınıların bir araya gelmesinden ortaya çıkan bir kasvetle dolu olsa da ikinci yarısında parçada ambient bir sakinlik hakim oluyor. 

 • Siyah Spotify Simgesi
starlikedust.jpg

Artist: Stars Like Dust

Album: Endless Sea 

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 24.09.2021

Endless Sea sonu, dibi, ucu-bucağı, kıyısı, köşesi olmayan duygularla harmanlanmış, dinginlik arayan bir şarkı. Müzikal olarak ise tam tersi, heyecan arayan bir yerde; analog synth tek bir akor progresyonunu sürüklüyor, elektrik gitar tek bir melodiyle temayı oluşturuyor ve noktası-virgülü olmayan, vokodere boğulmuş tek bir cümle hikayesini anlatıyor. Şarkının düzenlemesi ve icrası house müziğin tekrarları ile psychedelic rock hissiyatını bir araya getiriyor.  

 • Siyah Spotify Simgesi
-mtKCYFg.jpg

Artist: Deniz Tekin & CanBey

Album: Kuyu

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 17.09.2021

 

Kuyu EP’nin ilk şarkısı olan Olmayacak İşler, 6 Ekim 2020 sabahı 7:30’da bunaltıcı düşlerden uyanılarak yazıldı. Can ve Deniz yeni tanışan iki müzisyenlerdi, Can sol ayak bileği kırık Didim’de bir koltuğa çakılı otururken Olmayacak İşler önce bir sesli not olarak İzmir’den Didim’e uçtu, sonra İstanbul’da devamında yazılan üç şarkıyla beraber kaydedildi. Bu dört şarkının buketine de “Kuyu” dendi.

 • Siyah Spotify Simgesi
e1y0m7BQ.jpg

Artist: Yedinci Ev

Album: Kuzum

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 10.09.2021

 

Sevgilisine gözü gibi bakan, onu bir kuzu naifliğinde gören ve seven birinin aşkını dinlediğimiz Kuzum; Yedinci Ev dinleyicilerinin gruptan dinlemeye aşina olduğu ve duymayı özlediği tarzda bir şarkı.

 • Siyah Spotify Simgesi
Ekran Resmi 2021-09-08 13.26.40.png

Artist: Ah! Kosmos & Özgür Yılmaz

Album: Yarama Bastıkça

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 27.08.2021

 

Yarama Bastıkça, Ah! Kosmos (a.k.a Başak Günak) ve Özgür Yılmaz’ın üçüncü ortak çalışması. Şarkı, dolaylı kelime oyunu aracılığıyla mesafenin gönül yarasından ve gerekliliğinden bahsediyor.

 

İstanbul ve Berlin’de sözleri yazılan şarkının prodüksiyonu, Ah! Kosmos tarafından Berlin’de yapıldı. Şarkıda vokal, bas, synthesizer ve beat programlamayı Başak Günak performe ederken; Özgür Yılmaz vokal, akustik ve elektro gitarda karşımıza çıkıyor. Türk caz şarkıcısı Elif Çağlar da gospel back vokalleriyle şarkıya eşlik ediyor.

 • Siyah Spotify Simgesi
Ekran Resmi 2021-09-08 13.23.01.png

Artist: Yasak Helva

Album: To Dervisaki

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 20.08.2021

 

Alternatif ve folk müzik sahnesinde kısa sürede büyük ilgi gören Yasak Helva’nın 20 Ağustos’ta yayınlanan teklisi To Dervisaki; bestesi İzmirli Rum müzisyen Evangelos Papazoglou'na ait yaklaşık 100 yıllık bir İzmir şarkısı. Müziğini kendi deyimleriyle "modifiye ve melez" düzenlemelerle inşa eden grup, bu sefer "elektronik & reggae" kaynaşmasıyla karşımıza çıkıyor. To Dervisaki, memleket hasretiyle avare bir şekilde yaşayıp giden bir müzisyenin hikayesini anlatıyor.

 • Siyah Spotify Simgesi
Ekran Resmi 2021-09-08 13.20.35.png

Artist: Nusaibin

Album: Zincir

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 13.08.2021

 

 Nusaibin’in ikinci teklisi “Zincir”, 13 Ağustos’ta yayındaydı. Tarık Aslan'ın çalgısı erbaninin zincirleri bu parçanın atmosferinin en önemli unsuru. Perküsyon partisyonlarıyla geliştirilen Zincir'in verdiği kalabalık hissi, Tarık'ın enstrümanını ne kadar ustalıkla kullandığının bir göstergesi. Parça da ismini çıkış noktası olan Tarık Aslan’ın zincirlerinden alıyor.

 • Siyah Spotify Simgesi
Ekran Resmi 2021-09-08 13.16.47.png

Artist: Yedinci Ev

Album: Nereye Kadar

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 06.08.2021

 

Yedinci Ev’in bir araya gelmesinden sonra yayınlanan ikinci single “Nereye Kadar”, 6 Ağustos’ta yayındaydı.

 

Nereye Kadar; adaletsizlikten sıkılmış, hoşgörü yoksunu insanlardan bunalmış, dayatmalara göğüs geren ve hakkını arayan herkesin şarkısıdır. Kin ve nefretten uzakta, sevgi ve iyilik ile yazıldı, çalındı ve söylendi.

 • Siyah Spotify Simgesi
Ekran Resmi 2021-09-08 13.10.13.png

Artist: Yedinci Ev

Album: Gezegen

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 07.07.2021

 

Gezegen, Yedinci Ev’in bir araya gelmesinden sonra yayınladığı ilk şarkı olduğu için grubun diskografisinde ayrı bir yere sahip. Şarkı, kendini duygusal olarak insanlardan soyutlamak isteyen birinin hikayesini anlatıyor. Senelerdir müzik dünyasından uzak duran Yedinci Ev’in kendini ifade edişi olarak da yorumlanabilecek parça, 7 Temmuz’da Gülbaba Records etiketiyle yayındaydı.

 • Siyah Spotify Simgesi
samatya_cover.jpg

Artist: sub-Rehavi

Album: Samatya

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 02.07.2021

 

2.500 yıl önceye dayanan komşuluk ilişkileri ve İstanbul'un kadim mahallelerinden biri olan Samatya 'da geçen zaman tüneli hikayesi.

 

 • Siyah Spotify Simgesi
Ekran Resmi 2021-09-08 12.33.40.png

Artist: Nusaibin

Album: Istan

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 18.06.2021

 

Nusaibin’in ilk teklisi “Istan”, 18 Haziran tarihinde Gülbaba Records etiketiyle yayınlandı!

 

Türkçede ülke adları genellikle 'İstan' ile biter ve Türkiye'nin etrafı bu ülkelerle çevrilidir ama İstanbul'a baktığınızda durum tam tersidir; istan ile başlar.Şarkı adını bu düşünceden alıyor. Didgeridoo'nun büyüleyici sesine bendir, erbani, shaker, zil  gibi etnik ve yerel enstrümanlar eşlik ederek bu karanlık ama hareketli sesi oluşturuyor.

 • Siyah Spotify Simgesi
Screen Shot 2021-08-26 at 16.53.01.png

Artist: Barış Demirel

Album: Mutluluklar

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 04.06.2021

 

Barış Demirel’in Mutluluklar adlı albümü 4 Haziran tarihinde Gülbaba Records etiketiyle yayınlandı.

 

Albümdeki tüm şarkıların söz ve bestesi Barış Demirel'e ait. Başarılı Türk rapçi, MC ve prodüktör Da Poet (Ozan Erdoğan) co-producer olarak albümde yer aldı. 8 parçadan oluşan Mutluluklar albümünde Kadebostany’den 2 rework de yer alıyor. Barış Demirel’in başarılı şarkıcı-söz yazarı Deniz Tekin ile yaptığı Keyfim Senle Yerinde adlı şarkı da Mutluluklar albümünün bir parçası.

 • Siyah Spotify Simgesi
deryamisal_cover.jpg

Artist: sub-Rehavi

Album: Derya Misal

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 28.05.2021

 

Deniz gibi çok olan, denizi andıran anlamındaki eski deyim. Melodisi denize karşı yüksek sesle söylenebilecek sub-Rehavi parçası. 

 

İç sıkıntılarını denize/ boğaza bakarak biraz olsun dindirenlere iyi gelebilir. Zira parça da öyle bestelendi.

 • Siyah Spotify Simgesi
Screen Shot 2021-08-26 at 16.54.21.png

Artist: Deniz Tekin & CanBey

Album: Olmayacak İşler

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 21.05.2021

 

Olmayacak İşler, Deniz Tekin ve CanBey’in önümüzdeki aylarda yayınlanacak EP’si Kuyu’nun ilk teklisi olma özelliğini taşıyor.  Olmayacak İşler parçası önce akustik gitar ve iki ana vokal kaydedildi, sonrasında İstanbul Strings’le yaylı kayıtları yapıldı. Kuyu EP'ye dahil olan şarkılar içinde, kullanılan enstrümanları doğal ve fazlaca manipüle edilmemiş, işlenmemiş şekilde duyduğumuz tek şarkı Olmayacak İşler; hem sözler hem de müzikal cümleler bakımından 90’-2000'lere has bir besteci / söz yazarı naifliği içeriyor, fazlaca mecazsız, oyunsuz, direkt bir yoldan şarkı anlatmak istediğini anlatıyor.

 • Siyah Spotify Simgesi
Screen Shot 2021-08-26 at 17.10.21.png

Artist: Ikaru

Album: Kavim (Mercan Dede & Dexter Crowe Remix)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 07.05.2021

 

Türkiye’de elektronik müziğin öncülerinden Mercan Dede'nin Dexter Crowe’la birlikte Kavim parçasına yaptıkları remix versiyonu 7 Mayıs tarihinde Gülbaba Records etiketiyle yayınladı.

Mercan Dede ve Dexter Crowe’un dokunuşuyla kabuk değiştiren parça etkileyici ve karanlık sound’uyla oldukça beğenildi.

 • Siyah Spotify Simgesi
Screen Shot 2021-08-26 at 17.24.19.png

Artist: sub-Rehavi

Album: Mezzo Asitane

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 23.04.2021

 

 sub-Rehavi’nin, yeni albümü VELVELE’den yayınladığı ilk single “Mezzo Asitane”, 26 zamanlı Evsat usulünde bestelenmiş. Bu geniş usûle yerleşen akılda kalıcı melodisi, hem jazz hem makamsal müzik çizgilerinde dolaşan piyano doğaçlamaları, 26/8’lik davul solosu ve ikilinin sıradışı uyumu ile “Mezzo Asitane” isimli ilk single, hem modern hem geleneksel müziğe yeni bir pencere açıyor.

 • Siyah Spotify Simgesi
Screen Shot 2021-08-26 at 17.23.10.png

Artist: Khubelig

Album: Astral Dub

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 23.04.2021

 

Khubelig’in ilk single çalışması Astral Dub, 23 Nisan tarihinde Gülbaba Records etiketiyle yayınlandı.

 

Khubelig’in yayınladığı ilk single çalışması olan Astral Dub şarkısında, Fırat Tişkaya synthesizer ve Gürhan Öğütücü elektrikli gitar çalıyor. Şarkı elektronik ortamda üretilmiş dub reggae öğelerinin, synthesizer ve elektrikli gitar partisyonları ile birlikte bir hikaye anlatımı.

 • Siyah Spotify Simgesi
Screen Shot 2021-08-26 at 16.57.05.png

Artist: Geeva Flava

Album: Hadal Zone

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 16.04.2021

 

Okyanusun derinliklerinde geçen bir hikayeyi anlatan Geeva Flava’nın Hadal Zone isimli konsept albümü, 16 Nisan’da Gülbaba Records etiketiyle dinleyicilerle buluştu.

 

Aga B, Ethnique Punch, Bidar gibi isimlerle iş birliklerinin de bulunduğu 10 şarkılık albüm, beş farklı müzik videosu ve albümün hikayesini anlatan bir comic book ile birlikte yayınlandı.

 • Siyah Spotify Simgesi
Screen Shot 2021-08-26 at 17.09.42.png

Artist: Ikaru

Album: Monolith

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 09.04.2021

 

Storytelling yaklaşımıyla belli bir konsept çevresinde üretilen Ikaru’nun Monolith albümü, 9 Nisan’da Gülbaba Records etiketiyle yayınlandı.

 

Albümdeki parçaların melodik yapısı ambient müzik, psychedelic müzik, Anadolu ve Kuzey Afrika halk müziği izleri taşırken; ritmik yapılar ise kabile ritimleri ve modern dub vuruşlarının izlerini taşıyor.

 • Siyah Spotify Simgesi
Merhem.jpg

Artist: Melike Şahin 

Album: Merhem

Format: LP, CD, Digital

Label: Diva Bebe Records & Gülbaba Records

Release Date: 26.02.2021

 

Melike Şahin, uzun zamandır merakla beklenen ilk solo albümü Merhem'i 26 Şubat'ta yayımladı.


İçinde hem 70'lerden, hem özlediğimiz 90'lar ruhundan izler taşıyan albümün tüm şarkılarının sözle-rinde Melike Şahin'in imzası var. Şahin’in ‘Akdeniz arabesk pop’ olarak tanımladığı Merhem, bizleri masalsı keyboardları, kan kaynatan elektro bağlama ve yaylılarıyla bir Yeşilçam gazinosuna götürüyor.

 • Siyah Spotify Simgesi
Screen Shot 2021-08-26 at 16.58.50.png

Artist: Ikaru

Album: Dawn (Anatolian Sessions Remix)

Format: Digital

Label: Gülbaba Records

Release Date: 22.01.2021

 

Ikaru’nun Monolith albümünün ilk single’ı olan Dawn parçasına Anatolian Sessions’ın yaptığı remix 22 Ocak tarihinde yayınlandı.

 

Şarkı, güçlü gitar riffleri ve akılda kalıcı bir melodi ile karanlık elektronik unsurlara sahip. Eklektik sounduyla tanınan Anatolian Sessions'ın Dawn parçasına yaptığı bu remix adeta bir ritüel niteliğinde.

 • Siyah Spotify Simgesi
Mogollar.jpeg

Artist: Mogollar 

Album: Anatolian Sun

Format: 2 x LP , Digital 

Label: Night Dreamer Records & Gülbaba Records

Release Date: 10.12.2020

Türk müzik tarihinin efsanevi grubu Moğollar, kariyerlerinin 52’nci yılında Artone Studio'larında direct-to-disc (doğrudan plağa kayıt) teknolojisiyle kaydedilen yeni albümleri 'Anatolian Sun Part 1&Part 2' ile karşımızda!


11 yıl aradan sonra gelen Anatolian Sun; Moğollar'ın konser performanslarına en yakın kayıtları olma özelliğini taşıyor. Prodüktörlüğünü Murat Ertel’in üstlendiği, herhangi bir düzenleme yapılmadan tek seferde ve tamamen canlı kaydedilen albüm; Gülbaba Records & Night Dreamer Records etiketiyle 11 Aralık 2020'de plak formatında ve dijital olarak yayımlandı.

 • Siyah Spotify Simgesi
Ukde.jpg

Artist: Melike Şahin & Ah Kosmos! 

Album: Ukde

Format: Digital 

Label: Gülbaba Records

Release Date: 23.10.2020

İki farklı disiplinden iki başarılı müzisyen; Melike Şahin ve Ah! Kosmos, iki ayrı ülkeden çalışarak kaydettikleri yeni parçaları Ukde’yi Gülbaba Records etiketi ile yayınladı. Yerine getirilmemiş bir arzu, çözülemeyen bir düğüm ve kalbi rahatsız eden, içe dert olan şey anlamına gelen Ukde’nin müziği ve prodüksiyonu Ah! Kosmos mahlasıyla tanıdığımız Başak Günak tarafından üstlenildi. Parça, sözlerin de sahibi Melike Şahin tarafından seslendirildi.

 • Siyah Spotify Simgesi
2.jpeg

Artist: BABA ZULA

Album: Hayvan Gibi

Format: 2LP, Digital

Label: Night Dreamer Records & Gülbaba Records

Release Date: 01.10.2020

 

Türk saykedelik müziğin öncülerinden BaBa ZuLa, 25’inci yılında 11’inci LP’si Hayvan Gibi’yi yayımladı. 


Şimdiye kadar sayısız film müziğine imza atan ve Mad Professor, Bugge Wesseltoft ve CAN'dan Jaki Liebezeit gibi dünyaca ünlü sanatçılarla iş birliği yapan grup, 1960’ların psikedelik müziği ve Anadolu rock tınılarına dub ve elektronik yaklaşımlar ekleyerek deneysel ve çağdaş bir çizgi getiriyor. Grubun ilk canlı stüdyo kaydı olan Hayvan Gibi, Artone Stüdyoları’nda direct-to-disc(doğrudan plağa kayıt) yöntemiyle kaydetti.
Konsept bir albüm olan Hayvan Gibi albümünde her parça adını başka bir hayvandan alıyor ve her parçanın bir hikâyesi var.

 • Siyah Spotify Simgesi
bottom of page