top of page
Gulbaba Records - Transparent.png

melike şahin'in ilk solo albümü "merhem" yayında!

Tutuşmuş Beraber, Deli Kan, Geri Ver gibi parçalarıyla tanıdığımız Melike Şahin, uzun zamandır beklenen ilk solo albümü Merhem'i 26 Şubat'ta yayınladı. Güçlü bir yorumcu, besteci ve söz yazarı olan Melike Şahin, prodüktörlüğünü ve sanat yönetmenliğini üstlendiği 10 şarkılık albümünde ‘Nasır’da Mabel Matiz’le ortak olmakla beraber tüm şarkıların sözlerini kendisi yazdı.


Yapımını Gülbaba Records ve Diva Bebe Records’un üstlendiği albümün tüm şarkılarının sözlerinde Melike Şahin’in imzası yer alırken şarkıların aranjelerinde Sabi Saltiel( Serim, Nasır, Hepsi Geçti), Elif Dikeç (Serim, Bedelini Ödedim), Emre Malikler (Sardunyanın Kırmızısı, Öpmem Lazım, Gönlüm Durur Orda, Serim), Can Güngör ( Serim, Öpmem Lazım), Uri Brauner Kinrot (Samatya’da İlk Rakı, Uykumun Boynunu Bükme), Dijf Sanders( Hançer) gibi isimler üstlendi.


Kayıtları Gevrec Studios, Stüdyo Mefharet, Eliat Studios, Şenbakkal Stüdyosu’nda gerçekleşen albümün fotoğraflarını Civan Özkanoğlu çekti, albüm kapağı ise Oğuzcan Pelit tarafından hazırlandı.


Şahin’in ‘Akdeniz arabesk pop’ olarak tanımladığı bu deneyim, hem yorumculukta yeni keşiflerinden; hem de Safiye Ayla, Müzeyyen Senar, Selda Bağcan, Ümmü Gülsüm ve Fairouz gibi sanatçıya ilham olmuş ustalardan izler taşıyor.

Merhem.jpg
bottom of page