top of page
Gülbaba Records - Transparent.png

Gulbaba Highlights

#gulbabamusic

EKŞİ FEST 2014 & 2015

Ekşi Sözlük, artık kapalı mekânlara sığamaz olunca, sözlük yazarlarının da talebi doğrultusunda kutlamalarını kışın yapmaktan vazgeçip, büyük kitlelerin katılabileceği yaz festivalleri düzenlemeye karar vermişti. 

Gülbaba Music olarak, 2014’te Manu Chao La Ventura, BaBa ZuLa, Umut Adan’la; 2015’te ise Selda Bağcan & Boom Pam’la, festivale katkı sağladık.

 

LES ESCALES 2014

Les Escales, yaz mevsiminin göbeğinde, Atlantik kıyılarındaki St-Nazaire Limanı’nda düzenlenen bir şehir festivali. Son derece eklektik olan programda, pop, rock, soul, world, elektro müzik türlerinde, irili ufaklı isimler ve müzikal keşifler sahne alıyor.  Ayrıca her yıl, bir şehir ya da bölgeye odaklanan bir tema belirleniyor ve bu söz konusu bölgeden, kimisi geniş kitlelerle daha önce hiç buluşmamış müzisyenler festivale davet ediliyor. 2014 senesinin odağında İstanbul vardı ve Gülbaba Music, Türkiye sahnesinin küratörlüğünü üstlenmiş; festivalde BaBa ZuLa, Hüsnü Şenlendirici, Murat Meriç gibi isimler sahne almıştı. 


 

HIDRELLEZ ŞENLİKLERİ 2012 & 2013

Gülbaba Music tarafından organize edilen, Burhan Öçal ve Trakya All Stars, Brooklyn Funk Essentials DJ set + live vocal, Fire Water, BaBaZuLa, Dubioza Kolektiv, İstanbul Arabesque Project, ASM, Mabel Matiz, Forty Thieves Orkestra gibi isimlerin sahne aldığı Hıdrellez 2012 ve 2013 etkinlikleri, tam anlamıyla bir şenlikti. 

 

FLOW FEST 

Her yıl ağustos ayında Helsinki’de düzenlenen efsanevi Flow Fest’e, 2012 yılında Gülbaba Music’ten 3 sanatçı (BaBa ZuLa, Murat Meriç ve Tamikrest) ile katıldık. 

bottom of page