top of page
Barış_Demirel_edited_edited.jpg
Gulbaba Records - Transparent.png

2011'de Barıştık Mı adı altında performanslara başladı. Aynı yıl Roxy Müzik Günleri'nde birincilik ödülü aldı. 2015'te Barış Demirel – Barıştık Mı projesiyle ilk albümü T.E.A.R.'ı yayınladı. Ekim 2018'de ikinci albümü FAIL - PLAY'i dinleyici ile buluşturdu. Türler arası pek çok müziğe konuk olup albüm çalışmaları ve sahne performanslarında eşlik etti, düetler yaptı.  2020'de Da Poet ile birlikte kurdukları proje DPBD'nin ilk albümü yayınlandı. 

Müziğinde bu coğrafyadan geleneksel sesler, hiphop, caz, rock, lo-fi, şarkıcı / şarkı yazarı gibi tarzlardan ilham alan trompetçi, besteci Barış Demirel şu sıralar 2021'de Gülbaba Records etiketiyle çıkaracağı yeni ve bir yandan da ilk solo albümü olma niteliğini taşıyan Mutluluklar için gün sayıyor. Albümün prodüktörlüğünü birlikte sayısız iş yaptığı Da Poet ile ortaklaşa üstlendi ve neredeyse bütün enstrümanları kendi çaldı. 
   
Yurtiçi ve yurtdışında birçok festivalde sahne alan Barış; Hollanda, Almanya, Belçika, İngiltere, İsviçre gibi ülkelerde konserler verdi. 2019'da Barıştık Mı projesiyle dünyanın en prestijli caz festivallerinden Montreux Caz Festivali'ne davet edildi. Yayınlayacağı yeni müzikleri ve işbirlikleri için çalışmaları devam ediyor.

  • Instagram
bar_logo.png
bottom of page