top of page
Gulbaba Records - Transparent.png

baba zula'nın "hayvan gibi" albümü yayınlandı!

Türk saykedelik müziğin öncülerinden BaBa ZuLa, 25’inci yılında 11’inci LP’si Hayvan Gibi’yi yayımladı. 


Şimdiye kadar sayısız film müziğine imza atan ve Mad Professor, Bugge Wesseltoft ve CAN'dan Jaki Liebezeit gibi dünyaca ünlü sanatçılarla iş birliği yapan grup, 1960’ların psikedelik müziği ve Anadolu rock tınılarına dub ve elektronik yaklaşımlar ekleyerek deneysel ve çağdaş bir çizgi getiriyor. Grubun ilk canlı stüdyo kaydı olan Hayvan Gibi, Artone Stüdyoları’nda direct-to-disc(doğrudan plağa kayıt) yöntemiyle kaydetti.


Albümde kendi tasarladığı elektro sazı çalan Osman Murat Ertel'in başını çektiği ekip, Levent Akman (kaşık, ziller, makineler, elektronikler), Ümit Adakale (darbuka, davul,perküsyon) ve yine kendi enstrümanını tasarlayan Periklis Tsoukalas (elektrikli bariton ud, vokal)'den oluşuyor.


Konsept bir albüm olan Hayvan Gibi albümünde her parça adını başka bir hayvandan alıyor ve her parçanın bir hikâyesi var. Bu hikâyeler aynı zamanda albümün yapımcısı olan Murat Ertel tarafından kendi çizdiği hayvanlar ve el yazısı ile anlatılıyor. 


Night Dreamer Records&Gülbaba Records etiketiyle yayımlanan albüm, Night Dreamer’ın D2D serisinin 5’inci albümü olmakla beraber Gülbaba Records etietiyle çıkan ilk albüm olma özelliği taşıyor.

2.jpeg
bottom of page